Siunčiami duomenys...

 

Stringa savivaldybės ir verslo bendradarbiavimas

  • Vakarai LT
  • 2014, lapkričio 12, 19:11
  • 22882 peržiūrėjo
  • 0 komentavo

Klaipėdos miesto savivaldybėje praėjusią savaitę rinkosi Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) taryba, kurios metu buvo pristatyta veiklos apžvalga 2014-aisiais, ateinančių metų planai bei gairės. Akcentuota, jog įsiklausymas į verslininkų pasiūlymus teikia apčiuopiamą naudą miestui ir tą jau liudija surenkamų mokesčių rodikliai.

Nors savivaldybės atžvilgiu buvo išsakyta nemažai kritikos, SVV atstovai vylėsi, kad abipusį bendradarbiavimą galima gerinti ir siekti svarbių tikslų išvien.

„SVV taryba Klaipėdos savivaldybei kasmet teikia pasiūlymus, kokių priemonių ir veiksmų reikėtų imtis siekiant gerinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą mieste, tačiau kol kas savivaldybės iniciatyva nėra ženkli. Turime pastabų dėl kone visų įgyvendintų ir planuojamų veiklų. Kasmet numatomos lėšos smulkiajam verslui remti, tačiau didžioji dalis pinigų yra neįsisavinama ir nuolat perskirstoma kitoms veikloms“, – apgailestavo SVV tarybos posėdžiams pirmininkaujantis Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas Aras Mileška.

Visgi jis atkreipė dėmesį, jog uostamiesčio savivaldybė, pademonstravusi atvirumą verslininkų nuomonei, jau dabar raško puikius vaisius ir šis pavyzdys galėtų duoti toną tolimesniam bendradarbiavimui.

„Savivaldybė pasinaudojo teise nustatyti simbolinę vieno lito kainą už verslo liudijimus nepaklausioms veikloms. Būtent verslininkai teikė pasiūlymus, kokioms veikloms suteikti lengvatas. Akivaizdu, kad šios rekomendacijos pataikė tiesiai į dešimtuką. Nors prognozuota, jog nustačius gerokai mažesnį mokesčio už verslo liudijimus dydį bus netenkama dalies pajamų, nepaklausių verslo liudijimų išdavimo kiekis išaugo iki 20 proc., ir jau dabar mokesčių už juos surinkta tiek, kiek per visą praėjusių metų mokestinį laikotarpį“, – pažymėjo A. Mileška.

Nepaklausias veiklas apmokestinus minimaliai, jos greitai pasitraukė iš „šešėlio“. Pozityvūs pokyčiai nulėmė, jog kitąmet nepopuliarių veiklų sąrašą ketinama praplėsti dar keliomis pozicijomis.

Išklausę savivaldybės atstovus apie įgyvendintus ir planuojamus projektus, susijusius su SVV veikla, verslininkai pasigedo aiškios gaunamos naudos apibūdinimo, neįžvelgė smulkaus verslo vietos miesto plėtros vizijoje. Pasigesta ir konkrečių savivaldybės veiklų, kurios rodytų palankios aplinkos kūrimą ir pagalbą smulkiajam verslui, iniciatyvos pakviečiant verslininkus į planuojamus svarbius susitikimus. SVV reikalai nustumiami į miesto strategijos paraštes, pamirštant net tai, jog būtent šios sferos atstovai sumoka didžiąją dalį mokesčių.

Dalis SVV skatinimo lėšų jau kelerius metus iš eilės nukreipiama į veiklą pradedantį „Kultūros fabriką“. Visgi posėdžio metu diskutuota dėl kūrybinių verslų inkubatoriaus funkcionalumo, mat jame savo veiklą galės vykdyti jau egzistuojančios įmonės. Verslininkai pastebėjo, jog jei nebus skatinamas naujų SVV įmonių kūrimasis, o biurai tiesiog persikels iš vienų patalpų į kitas, miestui nebus jokios ekonominės naudos.

Konstatuota, kad iki šiol neišnaudojamos Tarptautinės perkėlos galimybės, todėl šią situaciją bus bandoma taisyti suplanuotų Kylio ir Klaipėdos merų susitikimų metu. Atkreiptas dėmesys, jog į tokius susitikimus reiktų pakviesti ir abiejų miestų verslininkus, apsvarstyti galimybę keistis kontaktais, užmegzti bendradarbiavimą, galbūt net iš anksto pateikti verslininkų klausimus politikams, į kuriuos šie pateiktų atsakymus susitikimų metu.

Posėdyje dalyvavusių verslininkų neįtikino savivaldybės atstovų teiginiai, esą naujo dviračių tako nutiesimas ar kempingo Giruliuose įrengimas kažkokiu būdu prisideda prie verslo kūrimosi ir plėtros skatinimo. Abejonių verslininkams sukėlė ir džiaugsmingai savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės pristatyta žinia apie laukiamą atsakymą iš vienos pigių skrydžių avialinijų kompanijos, kuri šiuo metu svarsto galimybę nuo 2015 m. skraidinti keleivius maršrutu Palanga-Londonas. Verslininkai garsiai svarstė, ar pasirinkta kryptis yra tikslinga, nes maršrutas nustatytas neatlikus jokių apklausų, neištirtas jo poreikis. Nuogąstauta, kad nepasiteisinus bandomiesiems skrydžiams avialinijų kompanija gali nutraukti veiklą ir oro uosto plėtrai skirtos lėšos ir vėl bus nepanaudotos.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatytas sumanymas sukurti ir įgyvendinti ekonominio marketingo strategiją už 200 tūkst. Lt, nors koks konkrečiai produktas bus sukurtas, dar kol kas nėra aišku.

Šaltinis: Vakarai.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.