Siunčiami duomenys...

 

Konsultacijos pelno mokesčio klausimais – ir trumpuoju telefonu 1882

  • Vakarai LT
  • 2007, birželio 29, 11:06

Pranešimas spaudai

2007-06-29

Mokesčių informacijos centras plečia paslaugų spektrą ir nuo liepos nemokamai teiks dar daugiau informacijos apie mokesčius

2007 m. birželio 29 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo š.m. liepos pradžios Mokesčių informacijos centro (toliau – MIC) specialistai telefonu pradės teikti dar vieną paslaugą: konsultuos įmones vieno iš aktualiausių – pelno mokesčio – klausimais.

Iki šiol VMI konsultacijas pelno mokesčio klausimais telefonu, raštu ir tiesiogiai (žodžiu) teikė 10 apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų Švietimo ir konsultavimo skyriai. Nuo liepos 2-osios (liepos 1-oji – sekmadienis) mokesčių mokėtojai apie pelno mokestį galės sužinoti ir paskambinę trumpuoju MIC telefonu 1882. Siekdama suteikti teisingą ir išsamią informaciją VMI jau baigė pelno mokesčio konsultantų grupės mokymus, sukurta ir konsultavimo medžiagos duomenų bazė – “MIC informacinis medis”, kurią galima rasti internetinio VMI puslapio www.vmi.lt skyrelyje Duomenų bazės.

“Mokesčių mokėtojams labai svarbu minimaliomis sąnaudomis gauti visą būtiną informaciją, o konsultacijos telefonu ir savarankiška paieška konsultavimo medžiagos duomenų bazėje yra populiariausios, nes taip patogu greičiausiai gauti patikimą informaciją. Nuo liepos pradedamos konsultacijos telefonu pelno mokesčio klausimais turėtų palengvinti ir paspartinti daugelio įmonių buhalterių bei individualių įmonių savininkų darbą. VMI MIC konsultantai suprantamai paaiškins, kaip apskaičiuojamas apmokestinamasis pelnas ir pelno mokestis, kada ir koks taikomas pelno mokesčio tarifas, atsakys į kitus su pelno mokesčiu susijusius klausimus ”, - sako VMI viršininko pavaduotojas Dainius Daugirda.

Skambučiai į MIC numeriu 1882 yra nemokami, skambinant iš pagrindinių telekomunikacijų operatorių tinklų (TEO, OMNI, BITĖ, TELE2). Kitų Lietuvos telekomunikacinių tinklų abonentai į MIC gali skambinti nemokamai numeriu 8 800 10882. Skambinant ilguoju numeriu +370 5 2553190 (dažniausiai naudojamas, skambinant iš užsienio), už skambučius mokama įprastu tarifu. 

Paskambinus trumpuoju MIC telefonu 1882, galima sužinoti, kaip pildyti gyventojų pajamų mokesčio bei gyventojo (šeimos) turto ir kitų formų deklaracijas, kaip jas išsiųsti elektroniniu būdu. Trumpuoju telefonu galima gauti informaciją gyventojų pajamų mokesčio (GPM) apskaičiavimo ir mokėjimo klausimais, informaciją pridėtinės vertės (PVM), nekilnojamojo turto (NTM), socialinio (SM) mokesčio klausimais, gauti konsultacijas Mokesčių administravimo įstatymo klausimais, bendrąją informaciją (apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų telefonus, darbo laiką, mokesčių procedūras ir kt.).

2006-aisiais metais MIC specialistai atsakė į beveik 140 tūkst. mokesčių mokėtojų skambučių, o šiemet jau atsakyta į beveik 280 tūkst. skambučių.

Nuo vasario pradžios MIC konsultantai telefonu pradėjo teikti informaciją PVM klausimais. Planuojama, kad metų pabaigoje mokesčių mokėtojai, paskambinę trumpuoju MIC telefonu 1882, galės gauti informaciją apie visus VMI administruojamus mokesčius.

MIC darbo laikas – pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 18.00 val., penktadieniais – nuo 8.00 val. iki 17.00 val.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos  (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI. Daugiau galima sužinoti interneto svetainėje www.vmi.lt.

Siekiame tapti Jūsų patarėju mokesčių klausimais.

Darius Buta,

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Viešųjų ryšių skyriaus specialistas

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.