Siunčiami duomenys...

 

„Juristas“ 2007m. Nr. 11 anonsai

  • Vakarai LT
  • 2007, lapkričio 19, 18:56

Asmuo gali įgyvendinti statybos teisę tik tokiu būdu, kuris nepažeis trečiųjų asmenų teisėtų interesų. Todėl tais atvejais, kai preziumuojama, kad statybos rezultatai gali turėti neigiamos įtakos trečiųjų asmenų teisėms ar teisėtiems interesams, rengiantis statybai, būtina gauti tokių asmenų sutikimus, kaip numatyta teisės aktuose. Straipsnyje BENDRATURČIŲ SUTIKIMAI KAIP TEISĖS Į STATYBĄ ĮGYVENDINIMO SĄLYGA aptariami atvejai, kada reikalingi trečiųjų asmenų sutikimai dėl statybos darbų, analizuojamos sutikimą siekiančio gauti ir jį galinčių duoti asmenų teisės ir pareigos, taip pat pristatomos galimos trečiųjų asmenų sutikimų dėl statybos darbų teisinės alternatyvos.

 

Nė viena visuomenė, deja, negali išvengti ginčų, kylančių tarp asmenų dėl pažeistų subjektinių teisių ir įstatymų saugomų interesų, tačiau įstatymų leidėjai stengiasi sukurti kuo palankesnę teisinę terpę greitai ir taikiai išspręsti tokius konfliktus. Šiandien besiginčijantiems asmenims prieinami įvairūs taikaus susitarimo būdai vykstant civiliniam procesui. Kilus ginčui, kiekvienu konkrečiu atveju galima pasirinkti labiausiai šalių interesus atitinkantį jo sprendimo būdą. Išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje GALIMYBĖ TAIKIAI SUSITARTI CIVILINIO PROCESO METU.

 

Įstatymuose ir kituose teisės aktuose numatytos išeitinės išmokos tikslas yra finansiškai paremti tuos asmenis, kurie netenka turėto pragyvenimo šaltino – darbo užmokesčio, kai su jais darbo santykiai nutraukiami dėl priežasčių, nesusijusių su darbuotojų kaltais veiksmais ar neveikimu. Įdomu tai, kad Darbo kodekse pakeistas šios išmokos pavadinimas, palyginti su anksčiau galiojusiu Darbo sutarties įstatymu. Šiame įstatyme ji buvo vadinama išeitine pašalpa, o dabar Kodekse įvardyta išeitine išmoka. Dar vienas pakeitimas, palyginti su anksčiau galiojusiu teisės aktu, – Kodekse yra sumažintas skaičius atvejų, kai atleidžiamiems iš darbo asmenims turi būti mokama ši išmoka. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje IŠEITINĖ IŠMOKA NUTRAUKUS DARBO SANTYKIUS.

 

Apmokėjimas už darbą švenčių ar poilsio dienomis

„altinis: www.paciolis.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.