Siunčiami duomenys...

 

Aviakompanija „flyLAL – Lithuanian Airlines“ didina lėktuvų parką

  • Vakarai LT
  • 2007, rugpjūčio 17, 09:42

Pranešimas žiniasklaidai

2007 rugpjūčio  17 d.

Nacionalinė aviakompanija „flyLAL – Lithuanian Airlines“ savo orlaivių parką papildė dar vienu lėktuvu. Į Vilnių atskraidintas JAV įsigytas orlaivis Boeing 737-300 yra vienas moderniausių tokio tipo orlaivių bei didžiausias iki šiol Lietuvoje eksploatuotų lėktuvų.

„Tai jau antras orlaivis šiais metais, papildęs mūsų aviakompanijos lėktuvų parką. Džiugu, jog  Lietuvos oro transporto rinkoje galime pasiūlyti skrydžius vienais geriausių ir komfortabiliausių pripažintais Boeing tipo orlaiviais“, – sako „flyLAL – Lithuanian Airlines“ generalinis direktorius Sauliaus Stasiūnas.

Kaip ir pirmąjį, naująjį Boeing 737-300 įsigijo „flyLAL Group“ priklausanti bendrovė „Aviation assets management“, užsiimanti orlaivių įsigijimu ir ilgalaike jų nuoma. Daugiau kaip 28 mln. litų kainavusiu lėktuvu iki metų pabaigos ketinama pervežti beveik kelias dešimtis tūkstančių. keleivių. Į Vilnių atvykęs orlaivis vienu reisu gali skraidinti 148 žmones, o tai yra dar dešimčia keleivių daugiau nei birželį įsigytasis Boeing 737-322.

„Abu mūsų naujausi lėktuvai gali išvystyti iki 800 km/h greitį, todėl kelionė jais sutrumpėja iki dvidešimties minučių, skrendant į bet kurią šalį“, – teigia aviakompanijos vadovas. 

Į naujojo orlaivio parengimą ilgametei eksploatacijai investuota 2 mln. JAV dolerių. Pasak S.Stasiūno, brangiausiai kainavo periodinė orlaivio patikra ir kapitaliniai techninio aptarnavimo darbai (D – check). „Į Vilnių atskraidintas mūsų naujasis orlaivis yra kapitaliai suremontuotas, perdažytas naujomis aviakompanijos spalvomis ir atitinkantis visus keliamus skrydžių saugos reikalavimus. Netrukus jame žadama atnaujinti virtuvę bei krėslų užvalkalus“, – sako „flyLAL – Lithuanian Airlines“ vadovas.

Intensyviai eksploatuoti naująjį orlaivį planuojama nuo spalio mėnesio. Į Egiptą, Tunisą, Ispaniją, Didžiąją Britanija, Airiją ir kitas šalis Boeing 737-300 bus skraidinami tiek reguliariųjų, tiek užsakomųjų reisų keleiviai.

„flyLAL – Lithuanian Airlines“ lėktuvų parkas šiemet pradėtas atnaujinti pirmą kartą po bendrovės privatizavimo. Paskutinį kartą jis atnaujintas prieš daugiau nei 3 metus. „Planuojame, kad orlaivių parkas bus atnaujintas ir padidintas per artimiausius dvejus - trejus metus ir tai leis mums teikti aukštos kokybės paslaugas bei užsiimti aktyvia plėtra. Iki 2009 m.  planuojame, jog bendrą aviakompanijos lėktuvų parką sudarys 12-14 orlaivių, kurių didžioji dalis bus Boeing 737-500 ir 737-300“, – teigia S.Stasiūnas. 

Anot jo, šiuo metu vedamos derybos dėl dar keturių Boeing  737-500 įsigijimo, pirmasis iš jų Lietuvoje laukiamas dar š.m. spalio mėnesį.

Įsigyjami orlaiviai nėra nauji, tačiau pagal savo technines charakteristikas galės būti eksploatuojamas dar mažiausiai 10-15 metų. Pažymėtina, jog būtent tokio amžiaus lėktuvus daugiausiai eksploatuoja didžiausi vežėjai, skraidinantys keleivius iš Lietuvos.

Iki šiol aviakompanijos „flyLAL – Lithuanian Airlines“ parką sudarė vienas Boeing 737-322, keturi SAAB 2000 ir keturi Boeing 737-500. 

Apie „flyLAL – Lithuanian Airlines“

Šiuo metu 100 proc. Lietuvos nacionalinio vežėjo AB „flyLAL – Lithuanian Airlines“ akcijų valdo bendrovė „flyLAL Group“. Pagrindinė „flyLAL – Lithuanian Airlines“ veikla – keleivių skraidinimas, krovinių ir pašto siuntų gabenimas reguliariaisiais ir užsakomaisiais reisais.

Bendrovė tiesiogiai iš Vilniaus ir Palangos reguliariaisiais reisais skraidina keleivius į 18 pagrindinių Europos miestų. Kartu su bendrojo kodo partneriais „flyLAL – Lithuanian Airlines“ keleiviams suteikia galimybę iš Vilniaus nuvykti į daugiau kaip 500 pasaulio miestų. Nuo 2006 vasario 1 d. tinklapyje www.flylal.com/lt startavo internetinės bilietų prekybos sistema.

Eglė Gabrytė

RSVA „Baltic Media Partners“

„altinis: www.flylal.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.