Siunčiami duomenys...

 

Ekstravertų ir intravertų skirtumai

  • Vakarai LT
  • 2020, liepos 07, 19:34
  • 33770 peržiūrėjo
  • 0 komentavo
BA0802

Intravertas sako ekstravertui: „Atleisk, kad kalbu tuo metu, kai tu mane pertraukinėji.“

Užduoties formulavimas

Jei esate ekstravertas, palikite kitiems laiko pagalvoti apie tai, ką pasakėte. Nėra būtina kiekvieną pauzę užpildyti kalbėjimu. Pasistenkite išsiugdyti įprotį išklausyti (ir būtinai išgirsti!) kitų idėjas, taip pat šiek tiek pagalvoti prieš išsakant savo nuomonę apie jas. Išmokite tikslus ir užduotis formuluoti raštu. Kai kuriems žmonėms (vadovams, kolegoms) būtų geriau iš anksto susipažinti su taip išdėstytomis jūsų mintimis – tada jie turėtų laiko dar iki susitikimo tai apsvarstyti. Jei užduotis aptariama grupėje, įsitikinkite, ar kiekvienas dalyvaujantis asmuo turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie šią užduotį – bent jau bendrais bruožais, kalbėti kiekvienu atskiru klausimu nėra būtina.

Jei esate intravertas, leiskite ekstravertams pabaigti kalbėti, nestabdykite jų. Nuolat skatinkite save aktyviau dalyvauti per visą pokalbį, neapsiribokite vien galutinės nuomonės išsakymu. Vertindami savo mintis (kai svarstote, verta jas išsakyti ar ne), nepasiduokite pirmam impulsui, verčiančiam jus manyti, kad jos subjektyvios ir nevertos kitų dėmesio. Palikite tai spręsti kitiems. Sutikdami su tam tikra nuomone, šį savo sutikimą ir išreikškite – jei ne žodžiais, tai bent jau mimika: linktelėjimu ar šypsena. Jei nesutinkate, pasakykite, pavyzdžiui: „Paprastai savo mintis pasilieku sau, bet šįkart norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad šitaip suformuluota užduotis man atrodo nepriimtina“.

Būdų, kaip efektyviai išspręsti problemą, ieškojimas

Jei jūs – ekstravertas, būkite pasirengęs laiku sustoti dar prieš pradėdamas kartotis. Priešingu atveju, kalbėdamas apie problemą, jūs tiesiog užversite visus žodžių srautu. Stebėkite save, kad negrįžtumėte prie tų temų ir klausimų, apie kuriuos jau kalbėjote. Svarstant problemas, ne visada „daugiau“ yra „geriau“. Valdykite savo poreikį kalbėti. O jei jau kalbate, pirmiausia trumpai pakartokite tai, kas buvo pasakyta kitų žmonių, o tik paskui papildykite savo mintimis. Pasistenkite klausytis to, kas sakoma. Nepertraukite ir neįsiterpkite tol, kol kalba kitas, – net ir tuomet, jei jaučiate, kad jūsų idėjos daug geresnės. Nemanykite, kad visos pauzės, kurias žmonės daro kalbėdami, yra kvietimas jums įsiterpti. Kai kurie, ypač intravertai, prieš kalbėdami linkę stabtelėti ir apgalvoti.

Jei jūs – intravertas, aktyviau ir spontaniškiau dalykitės savo mintimis ir idėjomis, kurios ateina jums į galvą. Visai nebūtina kiekvienąkart jas kruopščiai perleisti per visus jūsų vidinius filtrus. Kartais tos mintys ar idėjos, kurioms jūs nematote reikalo gaišti laiko, ieškant efektyvaus problemos sprendimo gali būti labai svarbios. Kažkieno ištartų pirmųjų žodžių nelaikykite galutine to žmogaus nuomone. Nors jūs pats esate ne iš tų, kurie mėtosi žodžiais be reikalo, kai kurie, ypač ekstravertai, galvoja garsiai, todėl jų galutinė mintis gali paaiškėti esanti visiškai priešinga tai, kuri buvo išsakyta vos jiems pradėjus kalbėti. Geriau paskatinkite juos dar kartą aiškiai suformuluoti tai, ką jie siūlo.

Konfliktų sprendimas

Jeigu esate ekstravertas, greičiausiai tikitės, kad kuo daugiau kalbėsite, tuo greičiau pasieksite susitarimą arba susitaikymą. Ir vis dėlto stabtelkite – apsidairykite ir įsiklausykite į kito žmogaus nuomonę – dabar galbūt kaip tik to labiausiai ir reikia.

Jei esate intravertas, tikriausiai dažnai mėgstate nutylėti ir savo nuomonę pasilaikyti sau. Net jei jums ir atrodo, kad tai padaryti sunku ir net visai nėra būtina, išmokite pasakyti, ką galvojate.

Savo ir kitų darbo laiko planavimas

Jei esate ekstravertas, svarbiausia, ką jums reikia prisiminti, tai, kad kada nors, dažnai geriau anksčiau negu vėliau, jums vis tiek teks nustoti kalbėti ir pradėti galvoti (dirbti – pasakytų intravertas). Jei dirbate poroje ar komandoje kartu su intravertais, nepamirškite dar ir to, kad reikia numatyti „tylos“ intervalų, reikalingų jų apmąstymams.

Jei esate intravertas, jums galioja priešingas patarimas: kada nors, anksčiau ar vėliau, jums vis dėlto reikės nustoti svarstyti ir pradėti kalbėti. O jei dirbate drauge su ekstravertu, suplanuokite laiką taip, kad jo užtektų kolegai išsisakyti – priešingu atveju abu imsite nervintis.

Šaltinis: manager.lt/ekstravertu-ir-intravertu-skirtumai/

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.