Siunčiami duomenys...

 

2 proc. skyrimas partijoms – grėsmė visuomeninėms organizacijoms

  • Vakarai LT
  • 2007, balandžio 27, 11:42

Pranešimas žiniasklaidai

2007 m. balandis 27 d.

2 proc. pajamų mokesčio skyrimas partijoms  keičia esminį šio įstatymo principą – remti valstybės nefinansuojamas, visuomenines organizacijas. „Mūsų organizacijai, kaip ir visoms kitoms nevyriausybinėms organizacijoms gresia išnykimas, nors mes į šį įstatymą dėjome daug vilčių, - teigė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Loreta Trakinskienė. – Ar Lietuvai nereikia demokratijos?“

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė naujoms Gyventojų pajamų įstatymo nuostatoms, kad gyventojai ir politinėms partijoms galėtų skirti iki 2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Tai dar labiau sumažina visuomeninių organizacijų galimybes išsilaikyti.

2002 m. Lietuvos Respublikos finansų ministrė Dalia Grybauskaitė pasirašė įsakymą dėl 2 proc. pajamų mokesčio sumos pervedimo Lietuvos vienetams, turintiems paramos gavėjo statusą. Tokiu būdu kitos valstybės jau ne vienerius metus remia nevyriausybines organizacijas ir tuo pačiu skatina pilietinės visuomenės dalyvavimą. „Deja, Lietuvos įstatymų leidžiamoji valdžia keičia pirminę idėją“, -  apgailestavo L.Trakinskienė.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ taip pat siūlo įkurti specialų fondą, į kurį patektų gyventojų konkrečioms organizacijoms nepervesti 2 proc. „Tai būtų nevyriausybinių organizacijų instituciniam stiprinimui skiriamos lėšos,“ - svarstė „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą vis daugiau tarptautinių organizacijų persiorientuoja į ne trečiose šalyse veikiančių organizacijų paramą, tikėdamos, kad mūsų šalis yra pajėgi remti nevyriausybines organizacijas. Norint deramai atstovauti šalies piliečius pilietinėms organizacijoms reikalingas valstybės palaikymas ir dalinis finansavimas. „Mes tikimės valstybės paramos, nes valstybės branda priklauso nuo pilietinės visuomenės brandos“, - sakė L.Trakinskienė.

Evelina Daciūtė

Komunikacijos vadovė

VO "Gelbėkit vaikus"

„altinis: www.gelbekitvaikus.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.