Siunčiami duomenys...

 

Klaipėdos AVMI pareigūnas dėl netinkamo elgesio neteko darbo

  • Vakarai LT
  • 2007, gegužės 29, 10:12

Pranešimas spaudai

2007.05.29

Pareigūnas, įtariama, būdamas neblaivus, padarė autoavariją, pabėgo iš įvykio vietos ir priešinosi policijos pareigūnams.

2007 m. gegužės 29 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - AVMI) praneša, jog nuo šiandien inspekcijoje nebedirba tarnautojas, darbo netekęs už nusižengimus įstatymams ir Valstybės tarnautojo elgesio kodeksui bei tarnybinės drausmės reikalavimams.  

Minėtas AVMI darbuotojas gegužės 21 d., apie 15 val., įtariama, būdamas neblaivus, Klaipėdos rajone padarė autoavariją ir pasišalino iš įvykio vietos. Vėliau, sulaikomas policijos pareigūnų, jiems priešinosi ir elgėsi įžūliai. Avarijos padarymo metu pareigūnas sirgo ir turėjo nedarbingumo lapelį.

Į AVMI atvykęs minėtas darbuotojas sakė, jog labai gailisi nusižengęs įstatymams ir diskreditavęs Valstybinę mokesčių inspekciją bei valstybės tarnautojo vardą. Todėl jis pats parašė pareiškimą, prašydamas jį atleisti iš darbo.

Klaipėdos AVMI viršininkas jo prašymą patenkino. Be to, dabar jau buvusiam AVMI darbuotojui gresia administracinė atsakomybė už tai, jog vairavo neblaivus, padarė avariją ir pabėgo iš įvykio vietos bei pasipriešino policijos pareigūnams.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI. Daugiau galima sužinoti interneto svetainėje www.vmi.lt.

Ilona Velžytė,

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių

inspekcijos atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.