Siunčiami duomenys...

 

Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas atleistas iš darbo

  • Vakarai LT
  • 2007, birželio 08, 07:28
Pranešimas spaudai

2007 m. birželis 8 d.

Valstybės tarnautojui per vienerių metų laikotarpį paskirtos dvi nuobaudos

2007 m. birželio 7 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) informuoja, kad šiandien iš darbo atleistas Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI) viršininkas Antanas Naujokas. Vadovui po tarnybinio tyrimo paskirta nuobauda – atleidimas iš darbo. Šiandien tarnautojas susipažindintas su įsakymu dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo.

Telšių AVMI viršininkas iš darbo atleistas dėl tiesioginių pareigų nevykdymo – netinkamo jam pavaldžių kontrolės padalinių darbo organizavimo kovoje su nelegaliais atlyginimų mokėjimais „vokeliuose“. Apie 30 pranešimų apie galimai mokamus atlyginimus „vokeliuose“ Telšių AVMI darbuotojų stalčiuose gulėjo keletą mėnesių. Įtartinos įmonės nebuvo tikrinamos, nevykdomos jokios kitos kontrolės priemonės.

Sausio 3 d. pradėtas tarnybinis tyrimas užtruko dėl A. Naujoko ligos.

Nuo 2005 m. gegužės 30 dienos Telšių AVMI vadovavęs viršininkas praėjusiais metais buvo baustas papeikimu už Valstybės tarnautojo etikos kodekso pažeidimus. 

Laikinai eiti vadovo pareigas paskirtas Telšių AVMI darbuotojas.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos  (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Darius Buta,

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Viešųjų ryšių skyriaus specialistas

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.