Siunčiami duomenys...

 

“Klaipėdoje” – neteisinga ir klaidinanti informacija - teigia VMI

  • Vakarai LT
  • 2007, liepos 09, 14:25

Informacinis pranešimas

2007 m. liepos 9 d., Klaipėda.

Informuojame, kad 2007 metų liepos 7 dienos dienraščio “Klaipėda” numeryje išspausdintoje publikacijoje “Sumokėjęs mokestį – skolininkas“ pateikta netiksli ir  tiesos neatitinkanti informacija.

Žurnalistė kreipėsi į AVMI, neišsiaiškinusi, dėl kokio mokesčio straipsnyje minimam gyventojui kilo problemų. Paaiškėjus, jog kreiptasi dėl žemės nuomos mokesčio, pasiūlyta kreiptis į Savivaldybę, kuri ir administruoja šį mokestį. Žurnalistei patikslinta, jog  AVMI su siųstu laišku niekaip nesusijusi, nes žmogus Mokesčių inspekcijai neskolingas, todėl jam jokių laiškų nesiųsta.

Žurnalistė į suteiktą informaciją neatsižvelgė ir, pateikdama tiesos neatitinkančią ir visiškai netikslią informaciją, suklaidino skaitytojus.

VMI, siekdama aktyvaus dialogo su žiniasklaida ir visuomene, taip pat kuo tikslesnės ir išsamesnės informacijos pateikimo, kviečia žiniasklaidos atstovus rengiant publikacijas apie VMI veiksmus mokesčių mokėtojų atžvilgiu, visuomet kreiptis į VMI ir patikslinti informaciją bei duomenis (jeigu juos žiniasklaidos atstovams pateikia tik mokesčių mokėtojas) ir sudaryti galimybę VMI pateikti savo nuomonę.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos: centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos  (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai nemokamu trumpuoju telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčio,  pajamų ir turto deklaravimo klausimais, teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Ilona Velžytė,

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcija

atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.