Siunčiami duomenys...

 

Klaipėdos apskrities mokesčių mokėtojams – daugiau paslaugų

  • Vakarai LT
  • 2007, liepos 26, 10:21

Informacinis pranešimas

2007.07.26

2007 m. liepos 26 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijos (toliau – Klaipėdos AVMI) teritoriniuose skyriuose, siekiant geresnio ir patogesnio mokesčių mokėtojų  aptarnavimo bei skatinant naudotis elektroninėmis paslaugomis, įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos.

Kiekvienas mokesčių mokėtojas, neturintis galimybės namie naudotis kompiuteriu ar interneto prieiga, gali atvykti į bet kurį Klaipėdos AVMI teritorinį skyrių, kur yra įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos.  Čia jie galės ne tik prisijungti prie VMI interneto svetainės ar rasti mokesčių įstatymų komentarus, bet ir teikti mokesčių deklaracijas bei prašymus įsiregistruoti/išsiregistruoti PVM mokėtojais, registruotis į seminarus arba  žodines konsultacijas, gauti pažymas ir blankus ar net sumokėti mokesčius.  

Priminsime, jog tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, besinaudojantys Mokesčių inspekcijos elektronine deklaravimo sistema (EDS), gali pateikti 49 formų deklaracijas.

Metų pradžioje Klaipėdos AVMI buvo įrengti keturi informaciniai terminalai, leidžiantys naudotis visomis EDS paslaugomis. Vienas jų veikia centrinio AVMI pastato (H.Manto g.2) antrame aukšte, kiti trys – Klaipėdos skyriaus Gyventojų aptarnavimo centre (Taikos pr.28).

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos – centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Ilona Velžytė,

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos

atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.