Siunčiami duomenys...

 

Įsibėgėjo viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų sektoriaus kontrolė

  • Vakarai LT
  • 2007, rugpjūčio 17, 09:34

Pranešimas spaudai

2007-08-17

2007 m. rugpjūčio 17 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) informuoja, kad ir toliau aktyviai kontroliuojama viešbučių, poilsiaviečių ir viešojo maitinimo veikla. Nuo šių metų gegužės, kai prasidėjo šio sektoriaus kontrolė, daugiau kaip 500 įmonių įspėtos raštu apie įtartinus jų veiklos rodiklius, o 250 vadovų pakviesti pokalbiams į apskričių valstybines mokesčių inspekcijas. Netrukus daugiau kaip 200 įmonių veikloje pastebėti teigiami poslinkiai ir augantis oficialus darbuotojų atlyginimas.

Apie 40 kavinių ir viešbučių, ignoravusių VMI įspėjimus arba apie kurių galimus mokestinius pažeidimus buvo pranešta pasitikėjimo telefonu, sulaukė tikrintojų. Dalis tyrimų jau baigti, jų metu nustatyta 50 tūkst. Lt nesumokėtų mokesčių suma, dar 12 tūkst. Lt baudų skyrė teismai. Vos per kelis mėnesius surašyti 150 administracinių teisės pažeidimų protokolai, nustatyti 6 alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimai, gręsiantys licenzijos praradimu. Bemaž 50 viešojo maitinimo darbuotojų įdarbinti pilnu etatu. Pradėjus ilgalaikius stebėjimus kavinėse, neva neįstengiančiose darbuotojams mokėti net minimalios algos, apyvarta tomis dienomis išaugdavo daugiau kaip du kartus.

„Pajamų slėpimas kasmet tampa vis išradingesnis. Rečiau pasitaiko neišduodančių kasos kvito, tačiau mokesčių išvengti bandoma manipuliuojant įvairiomis nuolaidomis ar nuslepiant lėšas, gautas už pobūvius“, - pažymi Darius Alinskas, VMI viršininko pavaduotojas. 

Vienoje sostinės kavinėje VMI specialistų dėmesį patraukė visiems lankytojams tariamai taikomos nuolaidos. Jų dydis svyruodavo nuo 10 iki 80 proc. bendros užsakymo sumos. Akivaizdu, jog tokios nuolaidos negali duoti ekonominės naudos. Mokesčių vengimą patvirtino ir reguliarūs savininko piniginiai įnašai į įmonę, kadangi pajamų slėpimas buvo pasiekęs tokį mastą, jog apskaitytų pajamų nepakako net svarbiausioms išlaidoms padengti.

VMI prašo visų viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų vartotojų būti dėmesingais ir apie galimus mokestinius pažeidimus pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba atvykus į apskričių mokesčių inspekcijas.

VMI primena, kad š.m. gegužės 9 d. įvykusiame pasitarime Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija pasisakė už skaidraus verslo plėtojimą ir sąžiningą konkurenciją viešojo maitinimo bei apgyvendinimo paslaugų sektoriuje. Asociacija taip pat pritarė VMI siekiams kuo mažiau trikdyti sąžiningai mokestines prievoles vykdančius mokesčių mokėtojus bei remia veiksmus, nukreiptus į ūkio subjektus, kurių veiklos rodikliai kelia pagrįstų įtarimų dėl jų realumo ir vykdomos veiklos skaidrumo.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Jurga Stabingytė,

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Viešųjų ryšių skyriaus vedėja

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.