Siunčiami duomenys...

 

Lietuva ir Azerbaidžanas glaudžiau bendradarbiaus administruojant mokesčius

  • Vakarai LT
  • 2007, rugsėjo 13, 17:14

Pranešimas spaudai

2007 09 13

2007 m. rugsėjo 13 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad šiandien Prezidento rūmuose VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas ir Azerbaidžano Respublikos mokesčių ministras Fazilis Mammadovas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą tarp Azerbaidžano ir Lietuvos mokesčių administratorių.

Susitarimo tikslas – pagerinti abiejų šalių bendradarbiavimą teikiant abipusę pagalbą administruojant mokesčius Lietuvoje ir Azerbaidžane.

Susitarime numatytos detalios informacijos tarp Lietuvos ir Azerbaidžano mainų, informacijos pateikimo terminai bei tvarka, bendrų patikrinimų atlikimo galimybė, informacijos apie kiekvienos šalies rezidentų gaunamas pajamas kitoje šalyje apsikeitimas bei kitos būtinos administracinės pagalbos suteikimas.

„Šis susitarimas naudingas abiems pusėms, tiek Lietuvos, tiek Azerbaidžano mokesčių administratoriui. Naudinga ne tik kontrolės srityje, bet ir patirties, žinių pasidalinimo, informacijos apsikeitimo klausimais.“ - teigia VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas.

Su Azerbaidžano Respublika Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra pasirašiusi sutartį dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo ir mokesčių slėpimo prevencijos. Šioje sutartyje reglamentuojami dvišaliai apmokestinimo ir mokesčių administratorių bendradarbiavimo klausimai. Šiandien pasirašytas tarpusavio bendradarbiavimo susitarimas padeda įgyvendinti šios sutarties nuostatas.

Šiuo metu VMI prie FM pasirašiusi jau penkiolika tarptautinių susitarimų su užsienio valstybėmis tarpusavio pagalbos mokesčių administravimo srityje.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai — pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos — centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos  (toliau — VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  — apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI. 

Ieva Šniraitė,

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Viešųjų ryšių skyriaus specialistė

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.