Siunčiami duomenys...

 

Klaipėdos apskrities parduotuvėje ir kavinėje – neapskaityti pinigai bei nelegalūs darbuotojai

  • Vakarai LT
  • 2007, rugsėjo 14, 14:20

Pranešimas spaudai

2007- 09- 14

2007 m. rugsėjo 14 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - AVMI) informuoja, kad, mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882 gavus informacijos, kartu su Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnais tikrinta įmonė, įtariama darbuotojams atlyginimą mokėjusi „vokeliuose“ ir  neapskaitanti gautų pajamų. Įmonei priklauso maisto prekių parduotuvė ir kavinė.

Nustatyta, jog dar liepos mėnesį kasos aparatais užregistruotoms ir inkasuotoms pajamoms neišrašyti kasos pajamų orderiai beveik už 110 tūkst. litų. Tikrinant įmonės kasos knygą, nustatytas grynųjų pinigų likutis – daugiau nei 287 tūkst. Lt, kurių savininkas nepateikė tikrinimui.

Iš parduotuvės kasos aparato dienos ataskaitų matyti, jog anuliuojama daug pirkimo kvitų, per mėnesį vidutiniškai už beveik 6 tūkst. litų. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais kavinės kasos aparato kontrolinėse juostose masiškai spausdinti kasos kvitai, kurių vertė nuo 20 centų iki 1 lito. Darytina prielaida, kad kasos aparatu tik imituojamas kvitų spausdinimas, todėl galima įtarti, jog dalis pajamų slepiama.

 Patikrinimo metu apklausus buvusius įmonės darbuotojus nustatyta, kad trys iš jų dirbo nesudarę rašytinių darbo sutarčių, o jiems išmokėto neapskaityto atlyginimo suma nustatoma.

Kad atlyginimai gali būti mokami “vokeliuose” rodo ir įmonės veiklos analizės duomenys: 2007 m. II ketvirtį įmonėje įdarbinta 10 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis 536 Lt. Tuo tarpu kitose šios šakos įmonėse vidutinis darbo užmokestis Klaipėdos apskrityje yra 969 Lt, respublikoje - 1209 Lt.

2007 m. rugpjūčio 22-23 d. įmonės kavinėje atlikus stebėjimą pajamos padidėjo iki 80 %.

Už nustatytus pažeidimus įmonės savininkui surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl nelegalaus darbo, darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimų, kasos aparatų eksploatavimo ir kasos operacijų tvarkos pažeidimų bei apskaitos taisyklių pažeidimo.

Klaipėdos AVMI primena, kad apie panašius nusikaltimus ir mokestinius nusižengimus galima pranešti Valstybinės mokesčių inspekcijos nemokamu pasitikėjimo telefonu 1882.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Ilona Velžytė,

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.