Siunčiami duomenys...

 

Sukčiai dangstosi mokesčių inspekcijos vardu

  • Vakarai LT
  • 2007, lapkričio 28, 10:06

Pranešimas spaudai

2007 m. lapkritis 28 d., Kaunas.

Prisistatę mokesčių inspekcijos pareigūnais apgavikai reikalauja sumokėti žemės mokestį

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) gavo informacijos, kad pas gyventojus lankosi asmenys, kurie prisistato mokesčių inspekcijos pareigūnais ir reikalauja sumokėti žemės mokestį grynaisiais pinigais.

Kauno AVMI įspėja gyventojus, kad mokesčių inspekcijos darbuotojai niekada nerenka mokesčių, atvykę pas mokesčių mokėtoją.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymu, mokestis ir su juo susijusios sumos sumokamos per kredito arba kitą mokėjimą priimančią įstaigą. Grynaisiais pinigais inspektoriui gali būti sumokamas tik žemės mokestis ir tai atliekama mokesčių inspekcijos patalpose arba, išimtiniais atvejais, seniūnijose.

Primename, kad 2007 metais žemės mokestį reikėjo sumokėti iki lapkričio 5 dienos. Visiems šio mokesčio mokėtojams buvo išsiųsta viena žemės mokesčio deklaracija pagal gyvenamąją vietą visiems turimiems sklypams.

Prašome gyventojus būti budriems ir apie bandymus apgaule išvilioti pinigus nedelsiant informuoti policiją arba apie tai pranešti trumpuoju nemokamu telefonu 1882.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

Valstybinės mokesčių inspekcijos  sistemą sudaro biudžetinės įstaigos:  centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai  – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju nemokamu telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais,  teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Virginija Vanagienė,

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos

atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.