Siunčiami duomenys...

 

VMI: susitarimas su UAB „Vikstata“ bus peržiūrėtas

  • Vakarai LT
  • 2007, gruodžio 12, 06:52

Pranešimas spaudai

2007 m. gruodžio 11 d.

 Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad Kauno apskrities VMI ir UAB „Vikstata“ susitarimas, kuriuo bendrovei priskaičiuota mokėtina PVM ir pelno mokesčių suma sumažinta nuo 1,2 mln. Lt iki 206 tūkst. Lt, bus peržiūrėtas.

 Tokį sprendimą priėmė VMI prie FM darbo grupė, kurios išvadose teigiama, kad Kauno AVMI neįvertino reikšmingų aplinkybių, galėjusių turėti įtakos mokesčių apskaičiavimui. Šios aplinkybės kol kas neatskleidžiamos, kadangi šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl kai kurių UAB „Vikstata“ sandorių. Kauno AVMI nurodyta nedelsiant spręsti klausimą dėl pakartotino patikrinimo atlikimo.

VMI primena, kad susitarimas dėl mokesčio ir su juo susijusių sumų dydžio, remiantis Lietuvos Respublikos Mokesčių administravimo įstatymu, gali būti pasirašytas, jei apskaičiuojant mokesčius, nė viena iš šalių neturi pakankamai įrodymų savo apskaičiavimams pagrįsti. Ši nuostata įsigaliojo nuo 2004 m. gegužės 1 d.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

Valstybinės mokesčių inspekcijos  sistemą sudaro biudžetinės įstaigos:  centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai  – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju nemokamu telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais,  teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Ieva Šniraitė,

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Viešųjų ryšių skyriaus specialistė

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.