Siunčiami duomenys...

 

Automobilių remonto meistrams – 90 tūkst. litų „vokeliuose“

  • Vakarai LT
  • 2008, sausio 09, 11:10

Pranešimas spaudai

2008 m. sausio 9 d., Alytus.

Alytaus įmonė metus baigė bandydama nuslėpti mokesčius

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Alytaus AVMI) informuoja, kad mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882 gavus informacijos, 2007 m. gruodžio 21 d. buvo patikrinta automobilių remonto veiklą vykdanti bendrovė, įtariama darbuotojams atlyginimus mokėjusi „vokeliuose“.

Patikrinimo metu rasta apie 90 tūkstančių litų pinigų suma, neapskaityta įmonės buhalterinėje apskaitoje bei paruošti mokėti darbuotojams 18 „vokelių“ po 100 Lt. Šioje įmonėje 2007 m. vidutiniškai dirbo 24 darbuotojai.

Į bendrovę, kurioje buvo nustatyti šie faktai, buvo iškviesti ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) Alytaus skyriaus pareigūnai, kurie dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Alytaus AVMI per 2007 metus nemokamu pasitikėjimo telefonu 1882 gavo 72 pranešimus, iš kurių 35 - dėl „vokeliuose“ mokamų atlyginimų. Po atliktų patikrinimų, bendradarbiaujant su FNTT, pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai.

Alytaus AVMI informuoja, kad šiais metais apskrityje ypatingas dėmesys bus skiriamas statybos ir automobilių verslo (prekybos, gabenimo ir remonto) sektorių kontrolei. Primename, kad apie atlyginimus vokeliuose, kitus mokestinius pažeidimus galima pranešti Valstybinės mokesčių inspekcijos nemokamu pasitikėjimo telefonu 1882.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

Valstybinės mokesčių inspekcijos  sistemą sudaro biudžetinės įstaigos:  centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju nemokamu telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais, teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Ilona Radzevičienė,

Alytaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.