Siunčiami duomenys...

 

Langų ir durų gamintojams – atlyginimai “vokeliuose”

  • Vakarai LT
  • 2008, sausio 25, 10:17

Pranešimas spaudai

2008 m. sausio 25 d., Panevėžys.

Panevėžio įmonėje rasta per 120 tūkstančių litų oficialiai neapskaityto darbo užmokesčio.

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - AVMI) informuoja, kad sausio 9 dieną Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pasitikėjimo telefonu 1882 gavo pranešimą, kad įmonės, gaminančios langus ir duris, darbuotojams sausio 11-osios (penktadienio) darbo pabaigoje bus mokamas darbo užmokestis „vokeliuose“. Pranešėjas teigė, kad gali būti išmokėta iki 40 tūkstančių litų, kurie turėtų būti padėti cecho viršininko kabinete.

Sausio 11 dieną Panevėžio AVMI Operatyvios kontrolės skyriaus specialistai kartu su Panevėžio rajono policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais atliko operatyvų patikrinimą pranešėjo nurodytoje įmonėje. Pareigūnai vadovo kabinete ant stalo rado įvairių dokumentų, kuriuose įvardintos pinigų sumos, išmokėtos įmonės darbuotojams. Popieriaus lapuose buvo surašyti vardai, pavardės, išmokamos pinigų sumos, datos ir parašai.

Palyginus duomenis, kurie gauti operatyvaus patikrinimo metu įmonėje paėmus dokumentus, su oficialiais pildomais atlyginimų mokėjimo žiniaraščiais, nustatyta, kad įmonėje nuo 2007 m. gegužės mėn. iki 2007 m. gruodžio mėn. darbuotojams išmokėta beveik 121 tūkst. litų neoficialaus darbo užmokesčio, neįtraukto į įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus. Tokio dydžio neapskaityto darbo užmokesčio Panevėžio apskrityje rasta pirmą kartą.

Medžiaga apie šią įmonę bus perduota Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai, kuri atliks tolimesnį tyrimą.

Nuo VMI Pasitikėjimo telefono 1882 įkūrimo (2006 m. birželio 5 d.) Panevėžio AVMI gavo 176 pranešimus apie mokestinius ir kitus pažeidimus. Pusė visų gaunamų pranešimų – apie atlyginimų mokėjimą “vokeliuose”.

Šiais metais pasitikėjimo telefonu gauti jau penki pranešimai, trys iš jų – apie “vokelius”.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

Valstybinės mokesčių inspekcijos  sistemą sudaro biudžetinės įstaigos:  centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai  - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju nemokamu telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais,  teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Rita Skavičienė,

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.