Siunčiami duomenys...

 

Atnaujintas leidinys mokesčių mokėtojams VMI

  • Vakarai LT
  • 2007, rugpjūčio 30, 09:49

Informacinis pranešimas

2007-08-30

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog atnaujintas leidinys apie Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos interneto svetainę „Tinklalapis www.vmi.lt“.

Leidinys padės minėtoje svetainėje rasti su mokesčiais ir jų administravimu susijusią informaciją, atlikti mokestines procedūras, prenumeruoti reikalingus leidinius ar mokesčių naujienas ir supažindins su kitomis svetainės galimybėmis.

„Valstybinė mokesčių inspekcija yra viena iš pirmaujančių institucijų, teikiančių e-paslaugas viešajame sektoriuje. Ji vis daugiau paslaugų perkelia į elektroninę erdvę, siekdama, kad bendravimas su mokesčių mokėtojais būtų kuo naudingesnis, informacija – kuo aiškesnė, o naudotis paslaugomis būtų kuo paprasčiau. Mes tikimės, jog šis leidinys tik sustiprins mokesčių mokėtojų ir Mokesčių inspekcijos bendradarbiavimą,“- sakė Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė. 

Dabar leidinį galima rasti interneto svetainėje „Tinklalapis www.vmi.lt“. Artimiausiu metu jis bus išspausdintas ir platinamas Klaipėdos apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 26 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos – centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, kurio specialistai trumpuoju nemokamu telefonu 1882 teikia konsultacijas visos Lietuvos gyventojams ir įmonėms gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų klausimais, konsultuoja pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno bei socialinio mokesčio klausimais, apie pajamų ir turto deklaravimą, teikia informaciją dėl mokestinių procedūrų vykdymo bei bendrąją informaciją apie VMI.

Ilona Velžytė,

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos

atstovė spaudai

„altinis: www.vmi.lt

Įrašykite savo komentarą:

Pasiliekame teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, pasirašytus kito asmens vardu, pažeidžiančius įstatymus, reklaminius, kurstančius nelegaliems veiksmams komentarus. Privalome specialiosioms Lietuvos tarnyboms pateikti duomenis apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorius. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.